Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Devojka od milion dolara (Million Dollar Baby)

Ići dole

Devojka od milion dolara (Million Dollar Baby) Empty Devojka od milion dolara (Million Dollar Baby)

Počalji od polly88 Pon Jul 16, 2012 6:23 am

Devojka od milion dolara (Million Dollar Baby) Milliondollarbabyl

Godina: 2004.
Režija: Clint Eastwood
Scenario: Paul Haggis prema priči F. X. Toolea
Uloge: Hilary Swank, Clint Eastwood i Morgan Freeman


Kako vam se svidio film?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Devojka od milion dolara (Million Dollar Baby) Empty Re: Devojka od milion dolara (Million Dollar Baby)

Počalji od polly88 Sub Avg 04, 2012 4:57 am

Prije dva mjeseca gledali smo neke dijelove ovog filma na fakultetu pa mi je to sad malo smetalo... Recimo, izostao je onaj šok na kraju kada je Maggie ostala paralizirana i kada joj je Frankie ubrizgao adrenalin i pomogao joj da umre. No bez obzira na to, film mi se svidio!

Dosta je mračan, ne samo temom, nego je općenito u čitavom filmu malo svjetla, likovi su često u mraku ili u sjeni. To valjda nekako nagoviješta i takav kraj. Dobra mi je ideja pripovijedanje tijekom filma, za koje se tek na kraju saznaje da je Eddiejevo pismo Frankiejevoj kćeri. Nekako sam na trenutke pomišljala da će Maggie i Frankie završiti zajedno, bez obzira na razliku u godinama, ali onda sam shvatila da je njihov odnos kao odnos kćeri i oca. Frankie i njegova kći su se otuđili, on više ne zna ni kako ona izgleda, a Maggie je ostala bez oca i očito je da joj nedostaje jer ga često spominje. Maggiene mama i sestra užasno su me naživcirale. Nezahvalne i pohlepne. U trenutku kada je njezina sestra u novoj kući koju im je Maggie kupila rekla da nema frižidera ni štednjaka, htjela sam ju gađati papučom! A u trenutku kada joj mama gura kemijsku u usta kako bi joj sve pripalo nakon što Maggie umre... pa jednostavno mi je bila pretužna spoznaja da postoje takvi roditelji...

I dok su Maggie i Frankie u središtu pozornosti, čini se da je ipak Eddie taj koji drži konce u svojim rukama. Da nije njega, ne bi bilo ni priče, i Frankie vjerojatno ne bi pristao trenirati ženu. Moram izdvojiti jedan citat:

Eddie Dupris:
Frankie likes to say that boxing is an unnatural act, that everything in boxing is backwards: sometimes the best way to deliver a punch is to step back... But step back too far and you ain't fighting at all.

Podvučeni dio najprije bi se trebao odnositi na situacije u životu pa tek onda konkretno na boks!


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu