Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cafe ‚‚Utopija"

+8
ThePoet
polly88
Troja
Virginija_Woolf
Dafne
Still_dreaming
Ivana_
ces@ric@
12 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Uto Jan 19, 2016 11:08 pm

Ne znam zasto ne volis beogradjane, ali znam zasigurno da su neki od njih divni ljudi koji ne zasluzuju da ih porede sa ovakvim individuama. :jj:

A da ima konja i tamo - ima i te kako. Provela sam svega nekoliko dana tamo u zadnjih 20 godina i imala prilike da budem svjedok vrlo neljubaznom i rekla bih i nekulturnom ponasanju nekih od njih.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Sre Jan 20, 2016 12:35 am

Je li pas napao dijete ili se ovaj samo plasio? To sto se plasio ga nikako ne opravdava, ma kakva rasa da je u pitanju.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od male Sre Jan 20, 2016 12:49 am

Letos sam sedeo u nekoj letnjoj bašti. Prijatelj častio mene i nekoliko meni nepoznatih ljudi pićem zbog nečeg ličnog (nije bitno za razradu teme). Malo dalje od nas, čovek prošao sa mastifom. Pas na povodniku, dresiran (video sam to iz toga kako prati gazdine pokrete i kada je čovek stao da se javi na mobilni, pas je momentalno seo). Onda je jedan tip za našim stolom komentarisao kako pas treba (mislio je pritom "mora") da nosi korpu. Nisam se složio nevodeći da u normalnim zemljama pas koji je dresiran i ima sertifikat za to, ne nosi korpu. "Šta ako nekog ujede?", odmah se izbuljili i on i njegova žena (jedna od onih "ijuuuu" finih... Mad ). Rekao sam da se to ne događa jer se taj sertifikat ne dobija na lepe oči, a ako se to ipak desi, gazda je kriv, taj koji je izdao sertifikat još više a firmu mu i zatvaraju. Zato se to ne događa. Na to su mi odgovorili da i pored 100 sertifikata, oni se ne osećaju prijatno pored "opasnih" rasa pasa. Skresao sam im da nije problem u psima nego u njima i da treba da odu kod psihologa koji će se pobrinuti za njihove fobije. 'Mater im uobraženu! Mad
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Sre Jan 20, 2016 1:12 am

Bravo, Male, to i jeste poenta! I ja se povremeno plasim pasa, ali sad ih muciti sa korpicom ili ubijati mi je idiotski. Ja ne volim ni one ljude koji "zahtjevaju" da se pas zatvori u sobu dok oni posjecuju domacina. Primadone!


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Sre Jan 20, 2016 3:37 am

I ja sam za to da opasni psi nose korpe. Zasto bi neko ko nije nabavio licno takvu zivotinju trebao da strahuje od njihovog napada? Nemam psa i uopste ne zelim da razmisljam o bilo kakvoj opasnosti te vrste!!! Ja nisam izabrala da zivim u dzungli, ako neko jeste njegova je duznost da se potrudi da ukloni bilo kakvu opasnost za ostale ljude.

Takodje sam za to da se svi psi koji bez provokacije napadaju ubijaju. Podrzavam i one koji zahtijevaju da se psi zatvore dok su oni u posjeti ako se boje pasa. Ljudi su ti cija prava treba zastiti prije svega, pa tek onda gledati sta se psu vise dopada.

Licno to nikada nisam zahtijevala ni od koga, ali smatram da ljude koji imaju izrazen strah treba podrzati i zastiti. Bila sam par puta zrtva agresivnosti pasa, zahvaljujuci sreci zavrsilo se bez ujeda i krvi, ali psihicke posljedice su ostale. Smatram da niko ne bi trebao proci kroz ono kroz sta sam ja prosla, a to se moze obezbjediti samo primjenom strogih pravilnika o drzanju pasa.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od male Sre Jan 20, 2016 5:31 am

Trojanka, ne slažem se.
Ko se neopravdano plaši - neka se leči. Pas ništa nije učinio da podstakne taj strah, nego je gledao svoja posla. Nije pokazao agresivnost. Sebične ljude koji u prvi i jedini plan stavljaju sebe treba smestiti u ustanovu zatvorenog tipa. To je ujedno i najbolji način da se podrže i zaštite ljudi koji imaju izrazen strah. Pa kada prestanu da se plaše - da se puste u svet. Ne može se svet prilagođavati prema takvim egoistima. Oni moraju da se prilagode! Mad
I šta znači "njegova je duznost da se potrudi da ukloni bilo kakvu opasnost za ostale ljude"? On poznaje svog psa i smatra da opasnosti nema. Onda nema šta da se otkloni.
I ne nerviraj me! Mad
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Sre Jan 20, 2016 9:54 am

Ma da, tako je. Nema veze ako s vremena na vrijeme psi izujedaju ili rastrgnu djecu i odrasle. Bitno je da se psi osjecaju ugodno.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Ivana_ Sre Jan 20, 2016 10:24 am

Da vas sve pozdravim i izvinim vam se zbog negativne energije. Zid mi je odista jedini ventil od kako ne posećujem doktorku. Jako mi znači, pa se ovde opustim i kažem i što ne mislim i tako ... Bolje na Zidu nego nekome uživo, to bi tek bila katastrofa ...
Nadam se da ste svi dobro, i da odlevate ovim niskim temperaturama. givenheart


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od male Sre Jan 20, 2016 9:29 pm

Troja ::Ma da, tako je.  Nema veze ako s vremena na vrijeme psi izujedaju ili rastrgnu djecu i odrasle.  Bitno je da se psi osjecaju ugodno.

Ma da, tako je.  Nema veze ako su psi u zatvoru bez pravičnog suđenja. I nije bitno ako njihovi vlasnici ne mogu da sa njima uživaju na otvorenom prostoru. Bitno je da se pič**ce osjecaju ugodno. :D
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Sre Jan 20, 2016 10:19 pm

Ja bih rekla da su pič**ce oni koji moraju pored sebe da imaju velikog opasnog psa da bi se osjecali i sami opasno.

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od male Sre Jan 20, 2016 10:26 pm

Grešiš, Trojanka. Psi su bića željna pažnje i ljubavi. Rotovi su velike maze. Nijedan moj pas (a imao sam ih više desetina) nije napao nikoga osim markiranta - što je i trebalo. A markirant je opremljen i zna šta treba da ne bi bio povređen. I uvek sam ja bio tu.
Nijedan moj pas nikada neće nositi korpu, jer jedina opasnost je da on bude napadnut a da se ne može odbraniti zbog toga.
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Sre Jan 20, 2016 10:43 pm

Ocigledno je da svi psi, kao ni svi ljudi, nisu isti.

Moj suprug poznaje par gdje suprug namjerno nije hranio pse nekoliko dana da bi napali njegovu bivsu suprugu kada je dosla u kucu. Problem mozda i nije u samim psima toliko koliko u vlasnicima koji, ako su gadovi, vaspitavaju pse da budu vrlo agresivni i napadaju.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Ivana_ Čet Jan 21, 2016 12:59 am

Troja ::Ocigledno je da svi psi, kao ni svi ljudi, nisu isti.
SJAJNO! <3


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Čet Jan 21, 2016 3:16 am

Troja ::Moj suprug poznaje par gdje suprug namjerno nije hranio pse nekoliko dana da bi napali njegovu bivsu suprugu kada je dosla u kucu.  Problem mozda i nije u samim psima toliko koliko u vlasnicima koji, ako su gadovi, vaspitavaju pse da budu vrlo agresivni i napadaju.

Samim tim, ako znas vlasnika i vjerujes da je ok osoba i ides mu u kucu, nije li ruzno traziti od istog da zatvori svog psa u sobu jer se ti eto plasis da bi te mogao napasti? Trebamo lijeciti svoje strahove, a ne maltretirati okolinu sa njima.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od male Čet Jan 21, 2016 3:23 am

Ces, udaj se za mene! givenheart

Troja ::Problem mozda i nije u samim psima toliko koliko u vlasnicima koji, ako su gadovi, vaspitavaju pse da budu vrlo agresivni i napadaju.
Pa to i pričam. Svi moji psi su bili maze (na gazdu... :) ), ali bi dali život za mene. To ti je rot. givenheart
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Čet Jan 21, 2016 3:36 am

ces@ric@ ::
Troja ::Moj suprug poznaje par gdje suprug namjerno nije hranio pse nekoliko dana da bi napali njegovu bivsu suprugu kada je dosla u kucu.  Problem mozda i nije u samim psima toliko koliko u vlasnicima koji, ako su gadovi, vaspitavaju pse da budu vrlo agresivni i napadaju.

Samim tim, ako znas vlasnika i vjerujes da je ok osoba i ides mu u kucu, nije li ruzno traziti od istog da zatvori svog psa u sobu jer se ti eto plasis da bi te mogao napasti?

Ja svakih nekoliko mjeseci citam po novinama o djeci koju rastrgaju psi njihovih prijatelja i rodbine. Da si ih pitao prije nego sto su napadnuti da li smatraju da su njihovi prijatelji i rodbina fini ljudi vjerovatno bi rekli da. Mislis li da je zena iz mog primjera mislila da bi njen bivsi suprug namjerno izglednjivao pse da bi nju napali kada dodje u kucu? Ovaj svijet je pun budala i nikad ne znas s kim imas posla. Zato bih ja najprije poslusala onu englesku poslovicu: "Better safe than sorry."

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od male Čet Jan 21, 2016 3:40 am

Trojanka, za mene se ne boj: kod mene uvek ime više nego dovoljno hrane. :)
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Čet Jan 21, 2016 4:15 am

male ::
Svi moji psi su bili maze (na gazdu... :)

Slabo se reklamiras. :D
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od male Čet Jan 21, 2016 5:50 am

Kao i obično... viannen_39.gif
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Čet Jan 21, 2016 10:50 pm

Pozdrav svima. :)

Kod nas se danas naoblacilo i otoplilo. Maloprije poce da pada i kisa. Nece danas biti lijepe setnje za vrijeme pauze za rucak, niti cu bacati ceznjive poglede kroz prozor i rasmisljati kako bi bilo lijepo moci malo prosetati tokom jutarnjih casova. Da li ovo znaci da su zimske hladnoce vec prosle ostaje da se vidi.



Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Čet Jan 21, 2016 11:45 pm

Blago tebi. Ovdje je -10, sve je pod snijegom, prljavo, mokro i naprosto grozno. Puno je leda, samo gledam da se ne razbijem. Jedva cekam da otopli i da se ovaj snijeg otopi. Najavili su da ce biti tako od vikenda, pa vidjecemo. Nadam se da su u pravu, ovo me bas nervira :(


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ThePoet Sub Jan 23, 2016 12:15 am

Jao, cesarice, pokušavam da zamislim kako tamo rokaš po CS-u uz Beli se, beli, moj beli biseru ; Reci mu reci da sam na umoru haahhaa. Ulepšala si mi jutro. :D


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Ned Jan 24, 2016 10:16 pm

Pozdrav strumfovi.

Kod nas osvanuo lijep suncan i topao dan. Ne bi niko pomislio da je januar. Cudno je pomisliti da su mnoga mjesta na svijetu sada pod snijegom. Valja uzivati u ovom dok traje.love
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od ces@ric@ Ned Jan 24, 2016 11:24 pm

Pozdrav! I ovdje je osvanuo mnogo bolji dan nego sto je bio za vikend. Iznad nule je, pa se snijeg topi, a i nije toliko hladno! TOO Nazalost, takvo vrijeme nije bilo za vikend kad smo planirali skoknuti do Drezdena. Tad su bili minusi i padao je snijeg cijeli dan :(


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Troja Ned Jan 24, 2016 11:29 pm

Pa moze i snijeg da pruzi neke zimske radosti, narocito vikendom kada covjek ne mora nigdje da putuje, ali ja ipak vise volim kada ga nema. :jj:
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cafe ‚‚Utopija" - Page 5 Empty Re: Cafe ‚‚Utopija"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu