Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kafa, novine i osmeh

+10
Ika
Troja
Ubica_mekog_srca
Dora_Mar
Still_dreaming
Sanjalica
Liza_N.
ces@ric@
nexstosic
f-lady
14 posters

Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Kafa, novine i osmeh

Počalji od f-lady Ned Apr 04, 2010 9:28 am


Da li i Vi imate neku osobu ( najčešće komšinicu/komšiju ) s kojom volite da pijete kafu, raspravljate o najnovijim vestima i dešavanjima, kukate o rastu cena ili, pak, planirate odlazak u kupovinu, osobu sa kojom pričate o svemu sem o onim istinskim problemima, koji Vas izjedaju iznutra, iz dana u dan? Ovo nije nepoverljivost; Vi verovatno volite tu osobu i draga Vam je... Ali zašto, nekada, jednostavno želimo da kraj sebe imamo neku osobu koja će nas razonoditi bez dubljeg zalaženja?

Da li Vam je ova priča poznata?
Šta nama znače ove osobe? Koliko mi značimo njima?

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od nexstosic Ned Apr 04, 2010 10:09 am

imam, ali ne komšinicu, već nekoliko super drugara sa kojima baš volim otvoreno o svemu i svačemu da pričam i međusobno se razumemo, a ako se ne slažemo, isamo poslušamo suprotnu stranu šta ima da kaže i prelazimo na novu temu. Već sam dao odgovor na poslednja dva pitanja.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od ces@ric@ Sub Apr 17, 2010 11:24 pm

To je nacin da se pobjegne od istinskih problema. Zato moramo imati bar jednu takvu osobu u svom zivotu


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od Liza_N. Ned Maj 09, 2010 3:33 am

Najbolji moji provodi su upravo sa osobama koje su nadasve duhovite, visprene, sa kojima razgovor tece lako i neusiljeno, a pritom mi i pomazu da se udaljim od svojih nekih briga i tuga. Crpim od njih energiju, ali je i dajem.
I srecna sam sto postoje takva druzenja koja me neosetno razgale, bez dubljih analiziranja i teoretisanja o problemu, jer retko kad i zelim o istima da pricam. Potrebno mi je da pobegnem od njih, a ne jos i da im poklanjam dodatnu paznju! Tako da, srecna sam sto takva druzenja postoje, jer su obostrano delotvorna. Nisu cesti ti susreti, ali su intenzivni i napune me E+ za dug period...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od Sanjalica Ned Maj 30, 2010 8:53 pm

ces@ric@ ::To je nacin da se pobjegne od istinskih problema. Zato moramo imati bar jednu takvu osobu u svom zivotu

Veoma lepo i jako receno.Podrzavam.
Sanjalica
Sanjalica
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 113
Datum upisa : 25.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od Still_dreaming Uto Jan 04, 2011 2:48 pm

Dobro je ponekad imati nekog ko će biti tu za ćaskanje i komentarisanje svega i svačega, ali ja ipak više volim da sednem na kafu sa nekim kome mogu sve da kažem, kome mogu da se poverim i sa kim ne moram da biram reči. Sa nekim pored koga se osećam opušteno i koga smatram dobrim prijateljem. Ne volim površno. Kod mene je ili bliskost ili daljina. Crno ili belo. Nema sredine.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od Dora_Mar Uto Jan 18, 2011 6:29 am

Still_dreaming ::Dobro je ponekad imati nekog ko će biti tu za ćaskanje i komentarisanje svega i svačega, ali ja ipak više volim da sednem na kafu sa nekim kome mogu sve da kažem, kome mogu da se poverim i sa kim ne moram da biram reči. Sa nekim pored koga se osećam opušteno i koga smatram dobrim prijateljem.

Slazem se sa ovim :)
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od Ubica_mekog_srca Pon Jan 24, 2011 11:29 am

Cesto mi se desava da sjedim,pijem kafu,kuliram zezam se sa osobama kojima ne mogu bas sve da kazem.Ali naravno vise vremena provodim sa osobama kojima mogu sve ali bas sve da kazem i jos uz to da se ekstra zabavljam.Znam kome mogu sta da kazem,a kome ne mogu.
Ubica_mekog_srca
Ubica_mekog_srca
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 27
Ženski Lav Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od Troja Pet Mar 11, 2011 2:19 am

Sasvim razumijem Stilla i Doru Mar - i ja sam imala uglavnom takva druzenja kada sam bila mladja. Sada imam uglavnom povrsna druzenja - kolega iz kancelarije mi je glavni sagovornik, sa kojim caskam o raznim neobaveznim temama, ali ne i o onome sto me je u zivotu stvarno tistilo.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od Ika Pon Maj 09, 2011 6:13 pm

od Still_dreaming

Dobro je ponekad imati nekog ko će biti tu za ćaskanje i komentarisanje svega i svačega, ali ja ipak više volim da sednem na kafu sa nekim kome mogu sve da kažem, kome mogu da se poverim i sa kim ne moram da biram reči. Sa nekim pored koga se osećam opušteno i koga smatram dobrim prijateljem. Ne volim površno.


Slazem se sa Stillom :) Lepo receno.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od enigma_ Sre Dec 21, 2011 8:03 pm

Imam ih, ali nisam opuštena, sve su to neke "cice" dive se mostu na Adi (recimo sada) a ne razmišljaju koji je to kriminal!
Popijemo kaficu, ja naravno pokušam da im objasnim da nisu u pravu (konkretno sad mislim na taj most, jer to je tekuća tema ovih dana :D )
Ali, zato imam jednu, sa kojom mogu o svemu.Nije komšinica, već drugarica iz školskih dana.Tada nisu teme "most na Adi" već ono što nas muči.Mislim da bez nje ne bih mogla da funkcionišem, uvek mi je tu, a i ja njoj :)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od ThePoet Sub Sep 08, 2012 2:13 am

Uvek ima takvih ljudi u našem životu, ali ja ih onda ne smatram prijateljima, već drugovima i drugaricama,poznanicima. Kao što lepo reče Still, radije biram da sednem s pravim prijateljima s kojima mogu da komentarišem sve i svašta, ali i kojima mogu da kažem šta me muči, šta me raduje ako mi i to padne na pamet. S ljudima s kojima ne mogu iskreno da pričam ja se i ne trudim da razvijam bilo kakav dublji odnos. Volim oko sebe da skupim odabrano društvo koje će umeti sa mnom da podeli svoje iskreno mišljenje, koje će mi bez ustručavanja reći da pričam gluposti, ali i koje će s odobravanjem pohvaliti ono pametno što ponekad izgovorim.
Treba negovati i poznanstva i površna prijateljstva, teško se može predvideti s kim se može razviti pravi odnos. To i ja radim, ali diskusije o aktuelnim dešavanjima, o svim onim stvarima koje me zanimaju ostavljam za razgovor sa svojim pravim prijateljima.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od Troja Sub Sep 08, 2012 4:28 am

Mene je od pravih prijatelja razdojila selidba u inostranstvo. Niko mi nije tu blizu osim supruga od jako bliskih ljudi, a nije lako ostvariti iskreno i duboko prijateljstvo sa strancima. Tako samo ponekad pričam samo sa jednom djevojkom na poslu i suprugom. Ostali su svi više poznanici nego prijatelji.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od polly88 Uto Jul 02, 2013 8:26 am

Ljude s kojima imam takav površan odnos ne nazivam prijateljima, već poznanicima, kolegama... Kada mogu birati: otići na kavu s njima ili s pravim prijateljima, uvijek biram ove druge. Ali nekad kada prijatelji nisu tu, a meni treba neka razonoda, treba mi da se ispušem, treba mi da me netko razveseli, da čavrljam o nebitnim stvarima... odem na kavu s kolegama. To su ljudi s kojima mogu pričati satima, s kojima se mogu smijati, ali nikad nismo načeli neke ozbiljne teme i jedni o drugima znamo samo ono osnovno (npr. znam da jedna kolegica ima dečka, ali ne znam kako joj je u vezi, ima li nekih problema i sl.).


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od Troja Sre Jul 03, 2013 3:19 am

Stekla sam mnogo bas ovakvih poznanstava u zadnjih godinu dana. Povremeno se vidimo, odemo na neku slikarsku izlozbu zajedno ili igramo badminton, odemo na kafu. Nikakve teske i komplikovane price ne dolaze u obzir, ali mi ovakvo druzenje zapravo jako godi i trenutno mi je sasvim dovoljno. Mada se nikom od ovih ljudi ne bih povjeravala o necem vaznom mogu reci da mi druzenje sa njima uljepsava zivot, te je dakle znacajno za mene.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od Ivana_ Sre Jul 01, 2015 10:58 pm

Uglavnom su moja drugarstva sva takva - površna. Tačnije - ja se kao otvaram, ali oni ne. Više mi nije ni važno... ćaskam sa svim i svakim o bezveznim stvarima. Ne verujem da im išta značim, ali ni oni meni ne baš puno, ako izuzmem to da su ljudi i da eto, delimo zajedničku sudbinu.
Imam komšinicu s kojom ponekad popijem kafu... onako češće jer je blizu. Ali je većinom pustim da čavrlja dok sam ja negde daleko...daleko.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kafa, novine i osmeh Empty Re: Kafa, novine i osmeh

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu