Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U srećnija vremena...

3 posters

Ići dole

U srećnija vremena... Empty U srećnija vremena...

Počalji od Still_dreaming Ned Jan 09, 2011 10:27 am

U srećnija vremena... Kad je to? Ili je to samo još jedna fraza? Kažu ljudi ‚‚u srećnija vremena je to bilo ovako, a ne kao sad...'' Eh, da mi je videti ta srećnija vremena. Što su ta vremena drugačija od npr. ovog našeg vremena, sada? Možda je to samo subjektivni doživljaj onoga ko melanholično govori o svom vremenu. Pitanje je kako neko drugi vidi to vreme koje je on osetio kao srećno. Ili je ipak postojalo neko vreme opšteg blagostanja i sreće?


Da li ste vi osetili ukus tih srećnijih vremena?
Smatrate li ovo vreme u kojem smo sada jednim od tih srećnih perioda?
Kada čujete rečenicu ‚‚U srećnija vremena...'', probudi li vam to neku asocijaciju? Čega se setite?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

U srećnija vremena... Empty Re: U srećnija vremena...

Počalji od ces@ric@ Ned Jan 09, 2011 11:02 am

Balasevic je jednom prilikom to fino rekao: Normalno da su bila sretnija i bolja vremena, jer smo mi tad imali 20 i neku, a ne neki sad klinci... I vjerovatno je tako.
Pod mojim pojimanjem sretnijih vremena je vrijeme kad smo zivjeli skupa, kad nije bilo bitno ko je koje nacionalnosti, kad me nastavnica u skoli ne moze ocjenjivati po tom sto nisam bas njene nacionalnosti i vjere. Kad su moji roditelji mogli za vikend otici bilo gdje u Evropu i donijeti mi brdo igracaka, kad se daleko vise ulagalo u obrazovanje, sport, kulturu... Kad se vise voljela svoja drzava i kad se u nju ulagalo, a ne od nje bjezalo... Kad se moglo na nekoj klupi prespavati, a da te niko ne napadne, jer je policija obavljala svoj posao... Po meni su to bila bolja vremna i samim tim srecnija...

Moja sjecanja su vrlo mala i tim se ne preopterecujem. Niti ovim gore zelim nekog izazvati, znam da nije svako taj period dozivljavao isto. Ja znam kako je sad i to kako su mi pricali da je bilo. Prema tome sudim da su tad bila srecnija vremena. No, kao sto rekoh, moje sjecanje je jako malo, tako da za mene srecnija vremena tek dolaze :D


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

U srećnija vremena... Empty Re: U srećnija vremena...

Počalji od Troja Ned Mar 20, 2011 10:04 pm

Balasevic je, kao sto rece ces@ric, bio u pravu kada je rekao da je sve ljepse kada si mladji. Bar je meni djetinjstvo i prva mladost bila bezbriznija, mada sam svjesna da svako vrijeme svoje breme i radosti nosi. Medjutim, tacno je i da su neki periodi istorije jednostavno sretniji nego drugi. Tako je sasvim sigurno vrijeme prije rata u Jugoslaviji bilo sretnije, nego kada je rat trajao. Ja ne znam kako je sada, ali po mnogim pricama koje cujem sada jos uvijek nije tako lijepo kao sto je bilo. Dozivljaj ljepote vremena naravno zavisi i od dogadjaja u zivotu pojedinca, pa ce mu se svakako period kada mu bolje ide u skoli, poslu, ljubavi ciniti kao neko ljepse vrijeme nego kada ga pritisnu problemi.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

U srećnija vremena... Empty Re: U srećnija vremena...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu