Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koji film ste poslednji odgledali?

+42
Still_dreaming
Ivana_
Anchy
Dafne
Dzangrizava
cale1004
Born to die
enigma_
StephenKING
Virginija_Woolf
Miloš_88
pahuljica
milica2
Teixos
Ika
Asterix
Nelly
nana cipiripi
Liza_N.
Bult
Cigla
*rainbow*
Shadow
Nymphadora
VanGoga
Ireth
polly88
black_morena
Stephan^^
Dream catcher
chegirl
Mima
child_in_the_night
Maja
perce
alhemicarka
Callisto
Majolina
Bella
Catwoman
nexstosic
Ateh
46 posters

Zid :: Umetnost :: Film

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od chegirl Pon Feb 13, 2012 3:38 pm


Jako slabo urađen, s obzirom kakvu su kontraverznu ličnost imali pred sobom. Pokušali su da prikažu i čvrstinu Tačerove kao premijera, i njemu emotivnost kao žene, ali su se u toj priči nekako izgubili. Radnja je nekoherentna, dijalozi su nabacani ( kao da su izguglali njene citate i razbacali ih po različitim scenama), na kraju su prikazali samo staricu koja boluje od demencije. Jedino što vredi je gluma Meril Strip, što održava donekle film, mada, u meni nije izazvala nikakve emocije niti bilo kakav doživljaj.
Sve u svemu, prosečan film.
chegirl
chegirl
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2818
Ženski Devica Godina : 30
Lokacija : in the middle of nowhere
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Troja Pon Feb 13, 2012 9:17 pm

I ja sam cula jos jedan vrlo kritican osvrt na Iron Lady, che. Izgleda da je film mnogo vise izvikan nego kvalitetan.

Poslednji film koji sam ja gledala je Chalet Girl. Glumacka ekipa nije previse poznata, Bill Nighy i Brook Sheilds su jedini koji su malo vise poznati. Bivsa prvakinja u voznji daske odlazi da radi kao kucna pomocnica za imucnu porodicu u jednom od prelijepih skijalista na padinama Alpa u Austriji. Film ima elemente ljubavne price uz mnogo uzbudjenja sportskog zivota na padinama. Vrlo je gledljiv i simpatican.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od ces@ric@ Uto Feb 14, 2012 3:19 am

Strsljen - nisam uhvatila pocetak, ali film mi nije nesto, premracan je za moj ukus, ali nije los. Zao mi je sto se Mirjana Jokovic u filmovima pojavljuje tako malo, jer mi je odlicna (btw, trivia za nju na imdb: Trivia: She's been raped in almost every movie she was filmed in Yugoslav cinematography :buahahhaha: )


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Troja Ned Feb 19, 2012 9:29 pm

No Strings Attached je romanticna komedija sa Natalie Portman i Ashton Kutcherom u glavnim ulogama. Dvoje mladih se susrece pod neobicnim okolnostima i vodi jos neobicniju vezu. Sve je dobro dok jedno od njih to ne shvati dosta ozbiljno...

Nije neko neobicno veliko filmsko dostignuce, ali mozete provesti ugodno vrijeme gledajuci ovaj film.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od ces@ric@ Pon Feb 20, 2012 12:18 am

Parada - srpski film o organizavanju gay parade i predrasude naseg drustva. Svidio mi se humor u filmu, puno sarkazma i crnog humora, koji se proteze do samog kraja. Sve uloge su odlicno podijeljene. Jedino mi se nije dopao kraj, no toplo preporucujem film :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Troja Ned Feb 26, 2012 11:21 am

"Paycheck", naucno fantasticni film sa Ben Afleckom i Umom Thurman u glavnim ulogama. Film je vrlo interesantno napravljen, nacin na koji se prica odvija veoma neobican, prica se polako odvija pred nasim ocima kao neka vrsta detektivskog romana sa misterijom. U filmu ima puno akcije i sam zaplet je vrlo mastovito napravljen. Odlicna gluma je jos jedan zacin koji cini ovaj film krajnje ugodnim za gledanje. Dopasce se svima koji vole sretne zavrsetke.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Ika Pon Mar 05, 2012 7:35 pm

A dangerous method


Radnja prati Jungova istraživanja u psihologiji vezano za sa pacijentkinju u koju se zaljubljuje. Tu nastaju komplikacije vezane za njegova uverenja kada se radi o psihologiji. Neću da otkrivam sve. :) Odličan film, vredi ga pogledati.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Troja Pon Mar 05, 2012 10:51 pm

Hanna - film sa Ericom Banom i Cate Blanchett. Film o djevojcici neobicnih fizickih sposobnosti i sudbine, cija je sudbina isprepletena sa pricom o svijetu nauke i spijuna. Film mi se osrednje dopao.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od ces@ric@ Pon Mar 05, 2012 11:44 pm

Tesko je biti fin - domaci film, vec sam ga gledala. Nije los, ali nista posebno, samo prikazuje situaciju u SA i to kako i sam naslov kaze kako je tesko biti fin u danasnje vrijeme


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Troja Ned Mar 11, 2012 9:42 am

"You Will Meet a Tall Dark Stranger" - odlican film reditelja Woody Allena koji se odvija u Londonu. Film prati sudbinu nekoliko clanova jedne porodice - oca (Anthony Hopkinsa) i majke koji se razvode, cerke (Naomi Watts) koja radi u slikarskoj galeriji i njenog supruga koji je pisac i ljudi cije se sudbine ispreplicu sa zivotima ovih glavnih likova. Film je isprican sa velikom dozom vedrine i optimizma, mada mnogi od likova prolaze kroz ozbiljne zivotne krize. Zbog te vedrine i doze humora koja provejava filmom bih ga preporucila gledanje.

"The Lincoln Lawyer" film sa Matthew McConaugheyijem i Marisom Tomei. Tvrdokorni advokat dobija novi slucaj - uspjesan mladi prodavac kuca biva okrivljen da je pretukao prostitutku u njenom domu. On tvrdi da je nevin i da mu je ona "namjestila" citav slucaj da bi ga ucijenila i dosla do njegovog novca. Solidan krimic i dobra gluma.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Troja Pon Mar 12, 2012 6:46 am

"Love and Other Drugs" - film sa Jakeom Gyllenhallom i Anne Hathaway. Predstavnik farmaceutske firme koji je zainteresovan samo za to da proda sto vise lijekova i zaradi sto vise para se zaljubljuje u djevojku koja pati od Parkinsonove bolesti cija buducnost je neizvjesna. Ovom filmu su me privukla imena glavnih glumaca koje volim da gledam. Film je dosta dobar. Ono sto je mi se manje dopada je sto se bavi dosta teskom tematikom, pa je zivot glavnih protagonista protkan problemima. Nije preporucljiv za one koji pate od depresije.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Troja Pon Mar 19, 2012 6:55 am

"Inside Man" sa Denzil Washingtonom. Jako volim filmove Denzila Washingtona, mislim da jos nisam gledala neki njegov film i razocarala se. Ovaj film je krimic o pljacki banke i Denzil glumi policajca koji vodi pregovore sa pljackasima. Film je jako dobro ocijenjen i ja bih rekla da je to zasluzeno. Zaplet je dobar, a i rasplet je dosta neobican. Mozda mi se malo nije dopalo sto oni koji su tretirali taoce lose nisu kaznjeni.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od polly88 Pon Mar 19, 2012 8:07 am

"Amadeus", fantastičan film o Wolfgangu Amadeusu Mozartu; priču priča skladatelj Antonio Salieri kao starac, prisjećajući se svoje mladosti i poznanstva s Mozartom. Glumac F. Murray Abraham koji je utjelovio Salierija dobio je Oscara za tu ulogu i definitivno ju je zaslužio. Svidjeli su mi se kostimi u filmu, kao i glazba. Film je sniman 1984. godine, no to se uopće ne primijeti, izgleda vrlo moderno.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Troja Ned Apr 01, 2012 8:32 pm

"Letters to Juliet" - romanticna komedija sa Amandom Seyfried, Vanessom Redgrave i Frankom Nerom. Mladi par amerikanaca odlazi u Italiju na putovanje, gdje se razdvajaju - on ide za poslom, a ona upoznaje grupu zena koje pisu odgovore na pisma upucena Juliji (Romeovoj izabranici). Pokusaj da pruzi ohrabrenje i nadu da nikada nije kasno za pravu ljubav vodi je u vrlo neobicnu situaciju u kojoj i sama otkriva da svijet moze biti mnogo romanticnije mjesto, ispunjeno magijom i toplinom. Ovom filmu privukla me je dobra ekipa glumaca, a i to sto volim romanticne komedije. Dopao mi se ritam kojim se odvijaju dogadjaji, pripovjedacki ton, kao i odlicna gluma. Preporucujem svima koji vole romanticne filmove.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od polly88 Pon Apr 02, 2012 12:38 am

"V for Vendetta", film iz 2005. sa sjajnom Natalie Portman koja se za potrebe uloge u ovom filmu ošišala na ćelavo. Radi se o akcijskom SF trileru, radnja je smještena u London u bliskoj budućnosti. Glavni lik je misteriozni V. koji se bori za slobodu. Zanimljivo je da V. tijekom čitavog filma nosi masku s likom Guya Fawkesa, koja je danas simbol pokreta proti ACTE.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Ika Pon Apr 02, 2012 9:21 am

"The Tournament"


Najbolje plaćene ubice sveta na jednom mestu. Imaju zadatak da ubijaju jedni druge. Međutim stvari se zakomplikuju ulaskom nedužnog sveštenika na turnir. Interesantan film, pun akcije. Pa ko voli eto dobre zanimacije uz kokice. :)

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Troja Pon Apr 09, 2012 1:23 am

"Heaven" sa Kate Blanchett i Giovani Ribisijem. Odlican i neobican film o zeni koja odlucuje da ubije covjeka umijesanog u trgovinu narkoticima. Scenario je fantastican, gluma takodje, a i muzika koja je koristena u toku filma. Film sam odgledala u jednom dahu i preporucila bih ga svim ljubiteljima kriminalistickih filmova.

"Something Borrowed" je divan i neobican film o ljubavnim zavrzlamama grupe mladih njujorcana. Film govori o neobicnim ljubavnim zapletima kakvi se zaista mogu desiti u stvarnosti, moralnim dilemama i sazrijevanju. Najpoznatija u glumackoj ekipi je Kate Hudson koja glumi drugaricu glavnog zenskog lika. Dopalo mi se sto me ovaj film natjerao da razmisljam o tome sta je moralno, a sta ne, sto sam se uzivjela i razmisljala o njemu i nakon sto sam ga odgledala.

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Troja Sre Apr 11, 2012 8:19 pm

"Accidental Husband" sa Umom Thurman i Colin Firthom. Ljubavna prica koja se vrti oko voditeljke savjetodavnog programa na radiju. Dobri glumci, interesantan zaplet, ali rasplet ostavlja malo gorcine u ustima, jer jedan od simpaticnih likova izvlaci deblji kraj. Bar sam ja tako vidjela ovaj film. Sigurna sam da ima i onih koji bi samo uzivali u filmu kao u dobroj zabavi.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Ika Pon Apr 16, 2012 5:41 am

Underworld awakening
Super nastavak već poznata 2 dela. Ko je maštovit i voli ovakve stvari nek izvoli! :)

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Troja Sre Apr 18, 2012 9:07 pm

"The Heartbreak Kid" sa Ben Stillerom i Michelle Monaghan. Odlicna komedija. Filmu me je privuklo to sto Ben Stiller glumi. Jako volim tog glumca, mislim da je odlican komicar i ne sjecam se da sam se ikada razocarala u film u kome je on glumio. Ovdje sam prvi put zapazila i Michelle Monaghan. Vrlo lijepa i dobra glumica. Zaplet je interesantan i neocekivan - 40-togodisnji nezenja na neobican nacin upoznaje djevojku koja na njega ostavlja povoljan utisak i on se pod pritiskom porodice i prijatelja sa njom vrlo brzo i ozeni. Zajedno odlaze na medeni mjesec u egzoticno ljetovaliste. Ako volite romanticne komedije obavezno pogledajte ovaj film.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16902
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Ika Čet Apr 19, 2012 3:45 am

We bought a ZOO


Nije loš filom, ali nisam ni nešto oduševljen. Video sam da ima ogromnu gledanost pa sam ga pogledao.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Nymphadora Čet Maj 03, 2012 2:09 am

The Theatre Bizarre...
Stvarno dobar film, 6 kratkih pricica, od kojih je jedino prva katastrofalna.Ostale me odusevljavaju :)
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od pahuljica Sre Maj 23, 2012 10:38 pm

Das experiment (2001).

Film je rađen po istinitoj prici, postoji i neka americka verzija iz 2010-te, ali je ova bolja. Zapravo se radi o psihološkom eksperimentu sprovedenog 1971 godine.
Istraživači su eksperimentom istraživali pitanje šta se događa ljudima u lošim okolnostima i kako se menja karakter stražara i zatvorenika.
Ljudi iz različith struka su dobrovoljno (uglavnom za novac) pristali na eksperiment. Na pocetku su podeljeni u dve grupe, stražari i zatvorenici. Trebalo je samo postovati nekoliko pravila. Rezultati su bili šokantni. Situacija u imaginarnom zatvoru samo nakon nekoliko dana postala toliko nepodnošljiva da je eksperiment umesto 15 trajao 6 dana.

ja sam odusevljena.
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Asterix Pet Jun 08, 2012 1:34 am

The Shining - "Исијавање" из 1980. године, дефинитивно један од најбољих хорор-трилера. Иако је филм снимљен пре више од три деценије, погледао сам га тек пре неки дан. Заснован је на истоименом роману великог Стивена Кинга у режији Стенлија Кјубрика. По мени једна од најбољих улога Џека Никлсона.

И из ове перспективе филм делује прилично озбиљно, узевши у обзир да старији филмови тог жанра данас изгледају поприлично смешно, али то са "Исијавањем" није случај, а могу замислити какав је утисак остављао на гледаоце осамдесетих година.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Asterix
Početnik
Početnik

Broj poruka : 100
Muški Datum upisa : 04.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od chegirl Pon Jun 11, 2012 10:43 pm

Sleepers (1996)

Tipičan američki film sa velikim imenima (De Niro, Bred Pit, Kevin Bekonom itd), narativnim uvodima i epilozima, pričom koja će zaintrigirati mase i dobro se prodati. Film je dobar za ubijanje vremena, ali ništa novo u njemu nećete videti, sem što će vas dotaći neke scene nasilja i zlostavljanja.
Od mene dobija 7/10
chegirl
chegirl
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2818
Ženski Devica Godina : 30
Lokacija : in the middle of nowhere
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koji film ste poslednji odgledali? - Page 10 Empty Re: Koji film ste poslednji odgledali?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

Zid :: Umetnost :: Film

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu