Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Internet prijatelji?

+9
Eurinome
Bult
pahuljica
Troja
enigma_
Mima
Maja
ces@ric@
f-lady
13 posters

Ići dole

Internet prijatelji? Empty Internet prijatelji?

Počalji od f-lady Pon Apr 05, 2010 3:02 am


Sve veći broj mladih ljudi se upoznaje preko Interneta.
Forumi ne podrazumevaju privatno druženje ili otkrivanje ličnog identiteta, zato su i veoma korisni. Možete se osloboditi da kažete ono što mislite bez ikakvog straha i čuti tuđa mišljenja o nekim temama koje se možda ne nalaze na "talk listi'' uživo.
Neki broj nas se odluči da upozna prijatelje sa foruma i da nastave privatno druženje, jer smatraju da ti ljudi znaju šta mogu da očekuju od njih. Mi ipak na neki način poznajemo te osobe, ma koliko to suludo zvučalo.
Ali šta se dešava sa onim lažnim Facebook prijateljstvima? Toliko ljudi add-uje nekoga i nikada ne progovori sa tom osobom, ili imaju ogroman broj virtuelnih prijatelja koji čak mogu ugroziti ličnu sigurnost... Ili ona najgora mogućnost dodamo ih, svakodnevno razgovaramo sa njima, razmenjujemo virtuelne informacije ili linkove, a onda kada ih sretnemo na ulici, jednostavno im se ne javimo ili se pravimo da ih nismo videli ili ne progovorimo ni reč ili se plašimo da toj osobi kažemo "Hej, ja sam ta i ta, razgovarali smo, sećaš li se?"

Zašto se ovakve stvari dešavaju? Da li zapravo želimo da budemo blizu nekoga, a mislimo da to u pravom životu nikada ne bismo uspeli i iz straha da se to i ostvari držimo se po strani? Čemu svi ti sati razgovora provedenih na Internetu, ako posle ne možemo ni jedno "Zdravo" da kažemo?

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od ces@ric@ Pon Apr 05, 2010 3:29 am

Mislim da problem nastaje, jer se ljudi cesto predstavljaju za nekog drugo, odnosno za osobu koju zele biti, a nisu. I onda smatraju da kad se s nekim vide i uzivo i kad bi se druzili, da bi ta osoba uvidjela da ustvari nisu takvi.
Jedno 4 godine se dopisujem sa ekipom iz ZG, ali ih jos nisam upoznala. Prosle godine sam isla u ZG da se vidim s momkom na 4 dana i nikom se od te ekipe nisam javila. Momka nisam bila vidjela koji mjesec i bio mi je znacajan svaki trenutak.
Na drugu stranu, jednog lika sa kojim sam se dopisivala godinu dana isto preko foruma sam upoznala i danas mi je jedna od najblizih prijatelja.
Imam jos dosta internet prijatelja sa kojima se dopisujem, a koje nikad nisam upoznala. Kad sam raskinula sa deckom, a dva dana prije toga saznala da sam izgubila 4 godine faksa, bilo mi je stvarno tesko, ali nisam imala vremena da se nalazim sa prijateljima iz RL-a i pravo da kazem nisam htjela da me vide takvu. Tako sam se izjadala jednom liku sa jednog foruma, koji me je zaista saslusao, posavjetovao, ohrabrio... ma jako puno pomogao. Dotad sam bila skepticna prema tim internet prijateljstvima, ali fakat ne znam kako bih stala na noge da nije bilo te osobe tad
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od Maja Pet Apr 30, 2010 6:27 pm

Za mene su net prijateljstva besmislena. Kad nekog "upoznam" preko neta, ok je jedno relativno kratko vreme da to bude samo net komunikacija, ali uvek poželim da tu osobu upoznam u RL, što u većini slučajeva i učinim. Zaista ne vidim svrhu održavanja virtuelnih prijateljstava, pogotovo što obično u tim razgovorima dolazi do razmene nekih intimnih stvari,razmišljanja,informacija... Naravno,ako neko ne želi da se upozna sa mnom u RL, ne namećem se više, ali onda ubrzo to "prijateljstvo" i svaku komunikaciju sa tom osobom prekidam.

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od Mima Sub Maj 01, 2010 12:23 am

Sad postoje 2 vrste prijateljstva - uzivo i online. Neke ljude nikad necu hteti/moci da upoznam, dopisivanje volim (zao mi je sto se vise pisma ne salju, volela sam to suskanje). Druge koji mi ostave poseban utisak upoznam i najnormalnije nastavljamo druzenje na oba nacina.
Fb nije po meni dobar primer, valjda zato sto je moja lista prijatelja relativno mala. Naravno da ima ljudi koji su mi stvarno prijatelji, a ostatak je uglavnom prihvacen zbog fb igrica :D: :D: . Tesko da cu ikada upoznati devojku sa Tajlanda sa kojom se neobavezno dopisujem Wink

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od Maja Sub Maj 01, 2010 11:36 am

Mima :: dopisivanje volim (zao mi je sto se vise pisma ne salju, volela sam to suskanje).

I ja volim da šaljem pisma prijateljima,više nego da im napišem mejl.To činim relativno često,i ne odnosi se samo na one koji nisu u Bg,mada naravno mnogo češće šaljem prijateljima koji žive u inostranstvu ili u drugom gradu. (ne mislim samo na čestitke za rođus,Novu godinu i slično) . Ne vidim razlog da to neko ne čini,ako voli. Wink

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od enigma_ Sub Nov 20, 2010 11:05 am

Pet godina sam i u ovom svetu...i, znam da net prijatelj moze da bide prijatelj...i, imam ih...par njih.

Nazalost znam i da 'net prijatelj' moze biti opasan neprijatelj...ne bira sredtsva kako da unisti sve sto je izgradjeno, udara gde najvise boli...i, ima 116. maski...
Strpljivo skidam maske, i kad vidim pravo lice, onda se iznenadi, jer mu sve kazem direktno...

enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od Troja Pet Mar 11, 2011 11:38 am

Ja pisem na blogu, Facebooku i odnedavno forumu. Takodje se dopisujem sa covjekom iz juzne Afrike, sa kojim sam jedno vrijeme poslovno saradjivala, a onda smo razmijenili zivotne price, pa sale, pa ispovijesti i fotografije. Dva puta me je cak na telefon zvao da malo porazgovaramo, i mislim da je to bilo vrlo fino od njega. Facebook mi je spasio zivot dok sam imala krizu na poslu, ne znam kako bih bez njega (tada nisam znala za ovaj forum!). Desavalo se da su mi u tim trenucima krize oni ljudi o kojima nisam imala Bog zna kakvo misljenje pritekli u pomoc, a da oni za koje sam osjecala da smo relativno bliski, i koje sam mislila da bolje poznajem ne mogu odvojiti pet minuta da sa mnom porazgovaraju kada mi je tesko. Poucena tim iskustvom cijenim net prijatelje, jer nikad ne znas ko ce ti u zivotu stvarno valjati. smajli-11_2_104.gif

Sto se tice stvarnog zivota, ja i suprug smo upoznali neke djevojke sa foruma sa kojima se on dopisuje, i postoji sansa da cemo susresti jos tih poznanica sa neta. Ko zna, mozda jednoga dana upoznam i nekoga sa Zida? :D
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od pahuljica Uto Jul 26, 2011 1:46 am

Mislim da preko neta moze da se izrodi divno prijateljstvo, pa cak i ljubav. Da li je to forum, blog, face, i sl. stvari, nije ni vazno.
Presudna je iskrenost.
Pa i ako se razocaramo, nista strasno, sve je to zivot... :D
Uvek se upoznam sa ljudima sa kojima se dopisujem... Bilo bi mi glupo da prodjem pored njih i jedva im se javim. Nedavno sam se upoznala sa jednim deckom s kojim sam se dopisivala par meseci. slucajno sam ga srela, prepoznala, javila se, izgrlili smo se kao da se znamo dugo... smajli-11_2_104.gif

Ako gledamo pozitivno na stvari, na takvim mestima mozemo ucvrstiti prijateljstva, naci utociste, razumevanje, podrsku... ali ni u cemu ne treba preterivati, i nikako ne zapostavljati ono sto je prirodno, jer kontakt "oci u oci" i dodir, nista ne moze zameniti...

Volela bih da upoznam nekog sa Zida.. Wink
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od Bult Uto Jul 26, 2011 9:52 pm

Ja mislim da su prijatelji preko steceni preko interneta, super prijatelji. U ovo vrijeme internet je veoma vazan vid komunikacije, pa nije ni cudo da se poznanstva vrlo cesto sklapaju tim putem. Ja sam licno upoznao puno ljudi putem interneta, od kojih sam neke i licno opoznao kasnije i skopio divna prijateljstva. Pogotovu su zgodni forumi gdje se nadju ljudi sa slicnim interesovanjima. Vrlo cesto je slika koju sam stekao, bila potpuno tacna, kada bi osobu stvarno sreo. Naravno bilo je i nekih ljudi koji su lagali i izmisljali, ali to su zanemarljivi izuzeci.
Bult
Bult
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 546
Muški Lokacija : London
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od enigma_ Pon Avg 15, 2011 9:13 am

Slova imaju jačinu.
Net prijatelj može biti i neprijatelj, povredi gde najviše boli.No fala Bogu, oporavi se čovek i od povređivanja u RL, a kamoli na netu.
Imam svoje net prijatelje, nedostaju mi kad ih nema na netu,razmišljam šta je sa njima i umem da ih potražim.
Inače malo sam ljudi upoznala sa neta, par njih.Jedan me razočarao, ostali ne.
Moram da priznam da je to drugačije prijateljstvo, nego ono iz RL.Moji prijatelji iz RL su svojim kućama, sa svojim porodicama, a ja sam ovde i znam da nisam sama.

enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od Eurinome Pon Avg 15, 2011 9:40 am

sto se prijateljstava stecenih na takav nacin tice,
reci cu da su, mozda,cak i 'dublja' od prijateljstava u reali,
jer, kao sto spomenuh: sve je lakse kada sakriven si, i tu su samo monitir/mobilni i ti.
Stekla sam divna prijateljstva koja traju godinama,
jako kvalitetni i zanimljivi ljudi, sa svojim manama i vrlinama, ali nista manje prijatni.
Naravno, treba sa nekim pisati jako dugo, i imati tu vestinu 'citanja ljudi', bar malo, da bi se pohvatali svi konci i steklo poverenje.

[ovo je zalutalo u internet veze, ne videh i ovu temu] viannen_39.gif
Eurinome
Eurinome
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1131
Ženski Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od Still_dreaming Uto Apr 09, 2013 12:49 pm

Imam jednog pravog internet prijatelja (osobu koju nisam upoznao uživo). Nije nam problem da bilo šta kažemo jedno drugom, da se poverimo, izjadamo, oraspoložimo jedno drugo. Toliko puta smo i ona i ja bili u situaciji da nas je nemoguće oraspoložiti, a onda samo nešto izađe iz nas i izvučemo osmeh jedno drugom. Osećam se baš blisko sa tom osobom (neću da je imenujem, ali ona će se prepoznati) i ne vidim ništa čudno u tome što je naše prijateljstvo zasnovano isključivo na onlajn razgovorima. Toliko se dobro osećamo rečima da su oči nepotrebne. Mada ponekad poželim zagrljaj ili zajedničku kafu.

Sa druge strane, bilo je mnogo više onih internet ‚‚prijatelja'' (takođe mislim na ljude koje nikada nisam upoznao) kojima nisam trebao da se poveravam i s kojima je komunikacija trebala da ostane ‚‚čisto formalana''. Ali dešavaju se i grešeke, šta da se radi, čovek se uči dok je živ. Devetore oči i nema brige. Ljudi se predstavljaju sa maskom preko maske na internetu i, kao i u stvarnom životu, ono što ste poverili, može biti povereno nekom drugom, pa trećem... A tu su i drugi načini da vam se internetskim putem ostvaeti vaša sopstvena naivnost (jer kriv je samo naš dugi jezik ili u ovom slučaju brzi prsti).


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od Miss Helen Sre Jun 26, 2013 4:43 am

Internet ostavlja slobodu i mogućnost da budeš neko drugi i da imaš nešto što nemaš i nisi imao. Ljudi glume a i vremena su takva da svi moramo bar ponekad nešto da odglumimo ili slažemo. Neki u tome pretjeruju.Upoznala sam samo jednog internet prijatelja i ispostavilo se da on nije to što je rekao itd...Ima tu i ok osoba ali malo ih je.
Miss Helen
Miss Helen
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 18
Ženski Lokacija : Malo daleko
Datum upisa : 07.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od male Sre Jun 26, 2013 9:28 am

Na netu isto pravilo važi kao i za uživo-poznanstva: Svi deluju normalno dok ih malo bolje ne upoznaš. :D
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od Dionis Sre Jun 17, 2015 3:13 am

Internet i jeste neka vrsta imitacije stvarnog života, nije za džaba ranije bio dobar instrument ludacima zato i jeste osmišljen, i koliko god delovalo da se društvo slaže po forumima (bilo gde), na kraju se potvrdi da od recimo 20ak ljudi na kraju ostanu dve osobe (vremenom, prijatelji) sa kojima se više slažeš od svih ostalih. Protiv ostalih nemaš ništa protiv, ali..  
U mom slučaju, preko interneta sam stekao, pa skoro, tri prijatelja.. i upoznao sam se sa njima. Od to troje, jedan prijatelj mi je jedan od najboljih, mada i ova dva su poprilično dobra. Svakodnevno se čujemo, i sve to. Poenta je biti ono što jesi, na nekom prikladnom net mestu, i ljudi se uglavnom pronađu u nekim sferama života. Sve i da ne želiš da stičeš neke kontakte tim putem, kao u mom slučaju, oni se sami vremenom izgrade. Ne verujem u forsiranje bilo čega, a naročito ne druženja.
Inače, u ovom trenutku, imam jednog internet prijatelja, tačnije prijateljicu, i toliko se dobro razumemo da čak ni nemam neka očekivanja nit mi je previše bitno da se ikada upoznamo, premda, hoćemo. (Postoji :D ) No, s obzirom na činjenicu da ona ne živi u mestu u kom ja živim, naš kontakt bi se i održavao najviše putem poruka ili interneta, i to mi je skroz kul.
Dionis
Dionis
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 24
Muški Datum upisa : 14.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Internet prijatelji? Empty Re: Internet prijatelji?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu