Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Recepti za zdrav život

+4
pahuljica
Troja
Angerona
Catwoman
8 posters

Ići dole

Recepti za zdrav život Empty Recepti za zdrav život

Počalji od Catwoman Pon Feb 08, 2010 7:37 am

Ovde možete da kažete sve što mislite da utiče pozitivno na dušu i telo. Tako ćemo pomoći jedni drugima da uživamo u životu i da iskorenimo neke loše navike.

Moj prvi savet je: Smejte se iz duše. To je najbolji lek za dobro raspoloženje...

:happy:
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti za zdrav život Empty Re: Recepti za zdrav život

Počalji od Angerona Pon Mar 08, 2010 1:11 am

Potpuno se slažem. :)
Smeh, kao stil života, najbolje će sačuvati zdravlje i učiniti nas vitalnim. Vedar duh i zadovoljstvo pronađeno u sitnicama koje ispunjavaju naš dan su dovoljni da budemo zdravog tela i duha.
Angerona
Angerona
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 39
Datum upisa : 04.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti za zdrav život Empty Re: Recepti za zdrav život

Počalji od Catwoman Sub Mar 13, 2010 3:03 am

Zelim da dodam da cete se osecati fenomenalno ukoliko za sebe odvojite na dan makar pola sata. Znam da je tesko i da obaveze ne dozvoljavaju, ali to je neki minimum koji mozete sebi da priustite. Makar za tih pola sata samo sklopite oci i razmisljajte o necemu lepom. Pozitivno utice na vitalne funkcije... givenheart
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti za zdrav život Empty Re: Recepti za zdrav život

Počalji od Troja Sre Apr 13, 2011 1:33 am

Ljubav definitivno cini covjeka sretnijim i zadovoljnijim, i, ako je sretna, sigurna sam da mu produzava zivot i cini ga zdravijom i pokretnijom osobom!

Takodje, fizicka aktivnost - setanje, ako nista drugo, bar sat vremena dnevno kazu da zamjenjuje tabletu prozaka! Druzenje je takodje jedan od faktora koji povoljno uticu na mentalno i fizicko stanje covjeka. Ne zadrzavajte svoje mracne misli i probleme u sebi, nego pokusajte da ih sa nekim podijelite. To ce vam pomoci da se rasteretite od mracnih misli i brze i lakse dodjete do rjesenja problema nego ako sve krijete u sebi.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti za zdrav život Empty Re: Recepti za zdrav život

Počalji od pahuljica Pon Jul 18, 2011 6:27 am

smajli-bravo.gif Troja!!
Ljubav... definitivno
"Caru carevo, a Bogu Bozije." Kao sto treba "nahraniti" telo, tako je i dusi potrebna "hrana".
Osmeh, pozitivan stav, empatija, samosvest, zrtvovanje, dobrocnstvo... kao i sva ona lepa osecanja koja se radjaju u nasoj dusi... Trud da se odagnaju lose misli, zelje, sve ono sto prlja nase srce (pa nije ni cudo sto njim ne mozemo "videti")...
Telu, osim pravilne, sto je moguce zdravije ishrane, puno tecnosti, fizicka aktivnost, nega....
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Recepti za zdrav život Empty Re: Recepti za zdrav život

Počalji od enigma_ Uto Jul 26, 2011 9:45 am

Tačno Ljubav nas čini srećnim.Zatim naši uspesi na poslu, u školi...faxu.
Pozitivno razmišljanje i kad se nas nešto snadje loše, recimo..ko zna zašto je to dobro.


Telu, osim pravilne, sto je moguce zdravije ishrane, puno tecnosti, fizicka aktivnost, nega...

Zdravlje.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti za zdrav život Empty Re: Recepti za zdrav život

Počalji od pahuljica Pon Sep 19, 2011 2:56 am


Ispada da ljudi koji jedu više za doručak imaju bolju kilažu. U tome ima logike, koju ćete otkriti u ovom kratkom filmu.

Čovek koji vam ovo priča je Matt Fitzgerald, renomirani novinar iz oblasti sportova izdžljivosti, autor i koautor više od 15 knjiga o triatlonu, fitnesu, nutriionizmu, mršavljenju. Piše za najveće sajtove i magazine kao što su Active.com i Competitor.com mrežu sajtova u kojoj je Inside Triathlon.
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Recepti za zdrav život Empty Re: Recepti za zdrav život

Počalji od Troja Čet Dec 29, 2011 11:24 am

Naravno da je zdravije jesti vise za dorucak, jer tokom dana smo aktivni i trosimo kalorije koje unosimo u organizam, a navece mirujemo, pa se sve sto se unese u organizam lakse pretvara u salo. Ja vec godinama praktikujem da ne jedem nista poslije pet-sest sati poslije podne, kada ja i suprug rucamo, osim eventualno neke vocke i mlijeka. Mislim da je nas narod odlicno rekao "dorucak pojedi sam, rucak podijeli sa prijateljem, a veceru daj neprijatelju".

Kada smo vec kod pravilne ishrane, dobar savjet je i izbjegavati pecenje na ulju i masti. Rostilj je jedan od najzdravijih nacina pripremanja hrane, a nije lose ni pecenje bez koristenja masnoce, ili kuvanje. Izbjegavanje koristenja masnoca olaksava odrzavanje pozeljne tjelesne tezine.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti za zdrav život Empty Re: Recepti za zdrav život

Počalji od Bult Pet Jan 13, 2012 5:17 am

Ja mslim da je vazno ranije lijegati i rano se buditi. Bar je u mom slucaju to veoma bitno.
Bult
Bult
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 546
Muški Lokacija : London
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti za zdrav život Empty Re: Recepti za zdrav život

Počalji od enigma_ Sub Apr 28, 2012 11:00 am

Bult, slažem se sa Tobom, jer ispred sebe imam Vilotića, koji je uvek u isto vreme u krevetu i ujutru prvi ustaje.
Uz to pravilna ishrana. Znači sa što manje masti i da ne prepisujem ovo što je Troja pisala :)
Moji su već dve nedelje na nekoj dijeti. To i nije dijeta, već se zdravo hrane.
Dosta povrća, posnog mesa, voća i trenizi (kad sam kod treninga, ja baš brinem, jer klinac s' posla ide na bazen i tamo je u i Turskom kupatilu, sauni, dolazi mi kući oko 23 i preumoran je, no i ispunjen. Dok ova "mala" svako veče šeta i planira taj bazen, moraću da se raspitam da l ona sme u saunu itd...)

Uz sve to oni su i zaljubljeni, pa im baš lepo :)
Zato ja najviše vremena provodim u kuhinji.

enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti za zdrav život Empty Re: Recepti za zdrav život

Počalji od Liza_N. Ned Apr 28, 2013 4:23 am

Pošto sam fizički veoma pasivna, odabrala sam kompromis između vežbi i meditacije - Tai-Chi. Ovo je nekada bila borilačka veština, a sada je umetnost pokreta. Umetnost zato što usklađuje um i telo u jednu celinu, kako bi i inače trebalo da funkcionišemo, a što često ne umemo. Bar ja ne umem.
Treniram skoro godinu dana i veoma sam zadovoljna. Preporučujem da probate. givenheart


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti za zdrav život Empty Re: Recepti za zdrav život

Počalji od Ivana_ Uto Jun 09, 2015 12:35 am

Hm... moja iskustva mi govore da i nema nekih recepata za zdrav život. Ili imaš dobre gene, i čuva te Bog, ili si podložan svemu i svačemu koliko god se čuvao. To su zakoni prirode - ne moji. Svakome se svašta dešava. Nema pravila.

Ali možete sebi ugađati, razmaziti sebe i uživati u sebi. Možete činiti sebi razne užitke a koji su zdravi i neškodljivi. Šetajte, ali u prirodi, plivajte, plešite, vozite bicikl. Mora i planine su divni za duh i telo, i uopšte sama putovanja.
Budite pozitivni koliko možete, što zbog zdravlja što zbog uživanja u životu.
Pijte dosta vode, smanjite unos šećera, ali jedite sve. Zdrave masti su potrebne i neophodne mozgu da bi pravilno funkiconisao.
Volite se, i uopšte volite ljude, mržnja, zavist i negativna energija samo truju i telo i duh.
Obavezno na nedeljnom nivou odvojite neko vreme samo za sebe i tada radite ono što vas najviše čini srećnima ili opušta.
Muzika je za mene jedan neodoljiv relaksant. Smatram da kroz nju doživljavam izvesnu katarzu.
Gledajte da svakog dana usrećite nekog, makar samo toplom i lepom rečju.
Okružite se ljudima koji vam prijaju, izbegavajte konfliktne i mrzovoljne ličnosti.
Gajite biljke - provereno leče dušu i odmaraju um.
Družite se sa životinjama, ta divna stvorenja daju vam mnogo više nego što mislite.
Boravite, ali pažljivo i pomalo na suncu. Nadoknadićere vitamin D.
Smejte se i oduševljavajte - život je čudo, lepota je na svakom koraku.
Obavezno spavajte 8 sati. I gledajte da to bude noću. :D



She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Recepti za zdrav život Empty Re: Recepti za zdrav život

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu