Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Život drugih (Das Leben der Anderen)

Ići dole

Život drugih (Das Leben der Anderen) Empty Život drugih (Das Leben der Anderen)

Počalji od polly88 Ned Apr 03, 2016 11:34 pm

Život drugih (Das Leben der Anderen) Zmxvsi

Godina: 2006.
Režija: Florian Henckel von Donnersmarck
Scenario: Florian Henckel von Donnersmarck
Uloge: Ulrich Mühe, Martina Gedeck, Sebastian Koch





Vaše mišljenje o filmu?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Život drugih (Das Leben der Anderen) Empty Re: Život drugih (Das Leben der Anderen)

Počalji od polly88 Uto Apr 05, 2016 7:47 am

Svidio mi se film. Radnja je mogla biti i bolja, ima nekih nelogičnosti, ali ne smetaju previše. No zato su mi likovi bili odlični, i glavni i sporedni.

Ulrich Mühe genijalan u ulozi Gerda Wieslera, taj čovjek zna 'govoriti' očima i to me odmah osvojilo! Gerd je odan režimu i svom poslu agenta istočnonjemačke policije, ali i neizmjerno usamljen. Živi u gotovo sterilnom stanu, povremeno ga posjećuje prostitutka, a jedini kontakt s ljudima ostvaruje na poslu tijekom ispitivanja osumnjičenih. U početku ga možemo i mrziti jer djeluje odbojno, ali do kraja filma Gerd se toliko mijenja da postaje drag. Zadatak da špijunira umjetnika Georga Dreymana izazvao je u njemu nešto što vjerojatno ni sam nije znao da postoji i da bi mogao osjećati... Meni su posebno dragi dijelovi kada Gerd ukrade Georgovu knjigu i čita ju u svom stanu tijekom pauze od posla, isto kao i scena kada prisluškuje što se događa u stanu pa ga dirne skladba i oči mu se zacakle.

U filmu se ističe strah (i kao motiv, i kao jedna od mogućih tema), a dotiče gotovo sve likove. Kod nekih je to više, a kod nekih manje izraženo. Christa-Mariju Sieland strah u tolikoj mjeri obuzima da je spremna sve priznati, samo kako joj ne bi zabranili da glumi. Njena i Georgova susjeda pravi je primjer kako se nekome može utjerati strah u kosti samo jednom jedinom rečenicom. Jedan pogrešan pogled, jedna pogrešna riječ... i već ste na popisu sumnjivaca. I sam Gerd nakon nekog vremena shvaća koliko je njegov posao pogrešan i kako ideologija u koju je vjerovao više nema smisla. A onda slijedi pad Zida i možda neki bolji život...


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu